Kosken Kaiun lentopallo jaosto järjesti jo perinteisen kauden päätöksen Liipolassa. Keli ei ollut helteisin, mutta sateilta vältyttiin.

Paikalla oli yli 100 lentopallon harrastajaa ja heidän huoltajiaan. Mahtava meininki. Palkintoja jaettiin kauden menestyjille, joukkueista palkittiin parhaimmat. Myös vuoden puurtaja ja vuoden valmentaja saivat pokaalinsa. Erityismaininta vuoden fani-erikoispalkinnosta.

Palkintoja oli jakamassa Hurrikaani Loimaan pelaaja Leevi Väänänen. Ohjelmassa oli palkintojenjaon lisäksi makkaran paistoa, vaahtokarkkien grillausta, saunomista ja uintia sekä tietysti lentopallon pelaamista!

Kausin on nyt virallisesti paketissa, ja nyt huilitaan tovi ennen Elokuuta. Starttileiri on taas tulossa, perinteinen tapahtuma jo sekin!

Vuoden puurtaja: Katri Rautiainen
Vuoden valmentaja: Juuso Simola
 Vuoden fani: Juuso Kokkala